Podsumowanie sezonu piłkarskiego drużyn Startu Rymanów

Zakończone zostały zmagania w rozgrywkach młodzików, juniorów młodszych, juniorów starszych, oraz seniorów Klubu Sportowego Start Rymanów. Wszystkie drużyny przygotowywały się do długiego sezonu wiosennego oraz jesiennego praktycznie od początku roku, kosztowało to wszystkich zawodników sporo wyrzeczeń oraz mocnego zaangażowania na treningach. Oto krótka prezentacja wyników osiągniętych przez drużyny Startu w rozgrywkach ligowych.

Drużyna Młodzików pod wodzą trenera Bartosza Biela to liczna oraz bardzo zróżnicowana wiekowo grupa młodych zawodników trenujących w naszym Klubie. Liga ta liczy 10 zespołów. Rymanowscy zawodnicy zajęli 8 miejsce wygrywając 2 mecze i zdobywając 6 punktów. Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały, szczególnie za zaangażowanie na treningach oraz frekwencję w meczach ligowych.

Drużyna Juniorów Młodszych to oczko w głowie naszego Klubu , która w zakończonym już sezonie 2017/2018 wywalczyła awans do I ligi Podkarpackiej. Trenerem drużyny jest Bartosz Dworzański. Cała liga okręgowa składa się z 12 drużyn z czego jedna z nich a mianowicie Jasiołka Świerzowa wycofała się. Początek sezonu mógł wydawać się cięzki ale w miarę kolejnych meczy drużyna zdobywała ważne doświadczenie oraz kolejne ważne ligowe punkty. Na zakończenie rozgrywek wygrywamy na własnym stadionie z Przełomem Besko 4-1. Dzięki tej wygranej zapewniliśmy sobie pozycję lidera oraz awans do wyższej ligi rozgrywkowej. Mamy nadzieję że cenne doświadczenie zdobywane na boiskach będzie procentował w następnym sezonie oraz wpłynie korzystnie na rozwój naszych młodych piłkarzy.

Kolejna drużyna która może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami to Juniorzy Starsi prowadzona przez trenera Oskara Bączka. Startowcy występują w krośnieńskiej klasie okręgowej. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce w tabeli ligowej wygrywając w sumie 11 spotkań , 5 remisując a 4 przegrywając. Dało to razem 38 punktów , niestety do lidera z Beska zabrakło aż 13 punktów. Całej drużynie należą się spore słowa uznania za postawę. Ligę zakończyliśmy na wysokim trzecim miejscu która jest zasługą wszystkich graczy , którzy uczestniczyli w rozgrywkach.

W pierwszym roku gry drużyna Startu, jako beniaminek pokazała się z dobrej strony. Choć patrząc na tabelę po meczach jesiennych, gdzie Start plasował się na drugim miejscu były nadzieje, iż można pograć o coś więcej. Po meczach wiosną, gdzie drużyna zeszła mocno z tonu końcowe piąte miejsce, można przyjąć z ulgą i pewnym niedosytem. Jeżeli jesień można uważać za udaną, to już wiosnę niezbyt. Po udanym okresie przygotowawczym, gdzie w meczach z drużynami seniorzy prezentowali się z bardzo dobrej strony, apetyty na dobre miejsce znacznie wzrosły. Jednak boisko wszystko zweryfikowało i choć Start grał dobra piłkę dla oka to wyniki poszły w druga stronę. Zespół w całym sezonie wygrał 17 spotkań , 2 zremisował a 11 przegrał. Strzelając przy tym 70 bramek a tracąc 47. Drużyna uzbierała w całym sezonie 53 punkty. 

Statystyki zawodników:

Bramki:

1.
Rafał Nikody
Start Rymanów
Start Rymanów 19
2.
Jakub Zima
Start Rymanów
Start Rymanów 14
3.
Maciej Zięba
Start Rymanów
Start Rymanów 11
4.
Bartłomiej Dereniowski
Start Rymanów
Start Rymanów 7
5.
Paweł Fydrych
Start Rymanów
Start Rymanów 4
6.
Filip Sołtysik
Start Rymanów
Start Rymanów 3
7.
Oskar Bączek
Start Rymanów
Start Rymanów 2
7.
Jakub Popielarz
Start Rymanów
Start Rymanów 2
8.
Arkadiusz Madej
Start Rymanów
Start Rymanów 1
8.
Krzysztof Kasperkowicz
Start Rymanów
Start Rymanów 1
8.
Jakub Kilar
Start Rymanów
Start Rymanów 1
8.
Bartosz Dworzański
Start Rymanów
Start Rymanów 1
8.
Mateusz Niemczyk
Start Rymanów
Start Rymanów 1
8.
Jakub Krukar
Start Rymanów
Start Rymanów 1
8.
Grzegorz Kamiński
Start Rymanów
Start Rymanów 1

Żółte kartki:

1.
Paweł Fydrych
Start Rymanów
Start Rymanów 9
2.
Bartosz Dworzański
Start Rymanów
Start Rymanów 7
2.
Maciej Zięba
Start Rymanów
Start Rymanów 7
3.
Filip Sołtysik
Start Rymanów
Start Rymanów 5
3.
Rafał Nikody
Start Rymanów
Start Rymanów 5
3.
Oskar Bączek
Start Rymanów
Start Rymanów 5
4.
Jakub Kilar
Start Rymanów
Start Rymanów 4
5.
Krzysztof Kasperkowicz
Start Rymanów
Start Rymanów 3
5.
Szymon Sieniawski
Start Rymanów
Start Rymanów 3
5.
Bartłomiej Dereniowski
Start Rymanów
Start Rymanów 3
5.
Jakub Zima
Start Rymanów
Start Rymanów 3
6.
Paweł Wityński
Start Rymanów
Start Rymanów 2
6.
Radosław Nikody
Start Rymanów
Start Rymanów 2
6.
Bartłomiej Wilk
Start Rymanów
Start Rymanów 2
7.
Arkadiusz Madej
Start Rymanów
Start Rymanów 1
7.
Jakub Popielarz
Start Rymanów
Start Rymanów 1
7.
Maciej Gromada
Start Rymanów
Start Rymanów 1

Czerwone kartki:

1.
Szymon Sieniawski
Start Rymanów
Start Rymanów 1
1.
Jakub Krukar
Start Rymanów
Start Rymanów 1
1.
Krzysztof Pelczarski
Start Rymanów
Start Rymanów 1

Minuty na boisku:

1.
Jakub Zima
Start Rymanów
Start Rymanów 2331
2.
Rafał Nikody
Start Rymanów
Start Rymanów 2240
3.
Bartosz Dworzański
Start Rymanów
Start Rymanów 2129
4.
Maciej Zięba
Start Rymanów
Start Rymanów 2121
5.
Bartłomiej Dereniowski
Start Rymanów
Start Rymanów 2120
6.
Paweł Fydrych
Start Rymanów
Start Rymanów 2119
7.
Filip Sołtysik
Start Rymanów
Start Rymanów 1733
8.
Piotr Reptak
Start Rymanów
Start Rymanów 1528
9.
Oskar Bączek
Start Rymanów
Start Rymanów 1431
10.
Kacper Wojtowicz
Start Rymanów
Start Rymanów 1291
11.
Grzegorz Kamiński
Start Rymanów
Start Rymanów 1285
12.
Jakub Kilar
Start Rymanów
Start Rymanów 1165
13.
Bartłomiej Wilk
Start Rymanów
Start Rymanów 1099
14.
Szymon Sieniawski
Start Rymanów
Start Rymanów 1034
15.
Krzysztof Kasperkowicz
Start Rymanów
Start Rymanów 868
16.
Paweł Wilk
Start Rymanów
Start Rymanów 764
17.
Paweł Wityński
Start Rymanów
Start Rymanów 685
18.
Arkadiusz Madej
Start Rymanów
Start Rymanów 563
19.
Jakub Popielarz
Start Rymanów
Start Rymanów 525
20.
Radosław Nikody
Start Rymanów
Start Rymanów 408
21.
Damian Fafajda
Start Rymanów
Start Rymanów 278
22.
Jakub Krukar
Start Rymanów
Start Rymanów 221
23.
Bogdan Pojnar
Start Rymanów
Start Rymanów 193
24.
Mateusz Niemczyk
Start Rymanów
Start Rymanów 184
25.
Grzegorz Kielar
Start Rymanów
Start Rymanów 180
26.
Krzysztof Pelczarski
Start Rymanów
Start Rymanów 178
27.
Marcin Pulnar
Start Rymanów
Start Rymanów 92
28.
Maciej Gromada
Start Rymanów
Start Rymanów 15
29.
Grzegorz Krukar
Start Rymanów
Start Rymanów 4

Czyste konta (bramkarze):

1.
Kacper Wojtowicz
Start Rymanów
Start Rymanów 4